Arduino Uno R3 SMD Klon CH340 Chip (USB Kablo Dahil)
Arduino Uno R3 SMD Klon CH340 Chip (USB Kablo Dahil)
Arduino Uno R3 SMD Klon CH340 Chip (USB Kablo Dahil)
Arduino Uno R3 SMD Klon CH340 Chip (USB Kablo Dahil)

Arduino Uno R3 SMD Klon CH340 Chip (USB Kablo Dahil) (00018)

Fiyat : ₺60,00  + KDV
KDV Dahil : ₺70,80

 

​Açıklama:


Arduino, bilgisayarınız aracılığıyla programlayarak çeşitli elektronik projeler yapabileceğiniz bir mikrokontrolcü platfomudur. Arduino ile robotik projeler, akıllı ev sistemleri, müzik aletleri gibi aklınıza gelebilecek neredeyse tüm elektronik projeleri gerçekleştirmeniz mümkündür. Arduino üzerindeki elektronik bağlantıları giriş olarak kullanarak butonlar, uzaktan kumandalar ve farklı çeşitlerde sensörler bağlayabilir; bu girişlerden elde edilen verilere göre elektronik çıkışlar elde ederek motorların, robotik mekanizmaların, rölelerin, hoparlörlerin, ışık ve göstergelerin ve hatta Ethernet veya WiFi üzerinden internetteki herhangi bir verinin elde ettiğiniz giriş değerlerine göre değişimini yazdığınız program aracılığıyla kontrol edebilirsiniz. Arduino'yu bir projede tek başına kullanabileceğiniz gibi, bilgisayarınız ile birlikte Flash, Processing, MaxMSP, C# gibi bir çok yazılım üzerinden yada kendi yaratacağınız yazılımlarla haberleştirerek de kullanabilirsiniz. Arduino'nun yazılım geliştirme ortamı olan Arduino IDE'yi kendi internet sitesinden Windows, Mac OS X ve Linux platformları için indirebilirsiniz.
Arduino UNO R3 CH340; üzerinde CH340 USB-Serial dönüştürücüsü bulunduran Arduino'nun son versiyonun klonudur. Orjinal Arduino'dan bir kaç küçük farkı olmasına rağmen ürün kullanımı ve yazılımı bakımından hiç bir fark bulunmaktadır. Bu sebeple gönül rahatlığı ile ve oldukça ekonomik bir şekilde bu ürünü kullanabilirsiniz.

 


Klon Arduino Uno ile Orjinal Arasında Özellik ve Fiyat Farkları Nelerdir?

 

Arduino açık kaynaklı bir donanım olduğu için, tüm devre şemaları ve baskı devre modelleri hazır olarak sunulmaktadır. Bu sayede isteyen herkes Arduino kartını üretebilme olanağına sahiptir. Orijinal Arduino kartları İtalya’da üretilirken klon ürünler ise daha düşük üretim maliyetleri ile Çin’de üretilmektedir. Dolayısıyla klon Arduino modellerinin fiyatları, orjinallerine göre 5'te 1'i oranda daha ucuz olabilmektedir. Üzerlerinde kullanılan elektronik devre elemanları ve tüm işlevselliği orijinal kart ile aynıdır. Klon ürünlerin kullanımında herhangi bir problemle karşılaşmanız oldukça düşük bir olasılıktır.